Johann Gabriel Doppelmayr (1677 - 1750) - Basis Geographiae Recentioris Astronomica - Kolor. Kupferstich/Papier. 49,5 x 59 cm, 51,2 x 61,8 cm. Mittelfalz. Bez. o.: Basis Geographiae Recentioris Astronomica / in qua situs locorum insigniorum geographici ea exactitudine, qua celeberrimi Astronomi eosdem per observationes e plurimis luminarium et circumjovialium Eclipsibus nobis hactenus suppeditarunt / pro certiori Geographiae stabilimento positi designantur / A Iohanne Gabriele Doppelmaiero Math. PP. opera Ioh. Bapt. Homanni S.C.M. Geogr. / Cum Privilegio (Norimbergae.) Sac. Caes. Majestatis. Das Blatt liegt lose. Altersspuren, minim. fleckig, kl. Einriss unten Mitte, untere Ecken leicht knickspurig.